Skip links
triangle

Triangle Lastikleri yıllık 25 milyon adet lastik üretimi ile dünyada 165 ülkeye ihracat yapmaktadır. Triangle ,satış gelirlerinin büyük bir bölümünü araştırma geliştirme ve üretim tesislerinin modernize edilmesi faaliyetlerine tahsis etmiştir.
Triangle Lastikleri’nin Avrupa genel merkezi, 2016 yılında başlatılan küreselleşme hareketinin bir parçası olarak İtalya’nın Milano şehrinde kurulmuştur. İletişim ve pazarlama faaliyetlerine büyük efor harcayan Triangle Lastikleri, bu efor sayesinde marka bilinirliğini artırarak oldukça rekabetçi olan Avrupa pazarında başarıyı yakalamıştır.
Triangle ,lastik endüstri için bir kıyas noktası olarak kabul edilen ,en son teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinde tam otomatik üretim yapmaktadır.

En iyi kalite kontrol sürecini elde etmek için, Triangle lastiklerini üstün teknolojiye entegre edilmiş akıllı fabrikalarda üretilmektedir. Firmamız ürettiği her ürünü, her türlü yol şartlarına uyum sağlayabilecek ve potansiyel hasarlarda minimum zarar görecek ürünleri üretmek için yeni teknolojiler , yeni hamur bileşimleri ve güvenlik sistemleri üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden The Goodyear Tire & Rubber Company’nin, 23 ülkede 57 fabrikası, ABD ve Lüksemburg’da iki inovasyon merkezi ve bünyesinde yaklaşık 72.000 çalışanı bulunmaktadır. The Goodyear Tire & Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak 1961 yılında kurulan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.; 1.700’ün üzerinde çalışanı ile Adapazarı ve İzmit fabrikalarında Goodyear, Fulda, Sava, Debica ve Kelly markaları çatısı altında, tüketici lastikleri ve ticari lastikler üretmektedir.

Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında yer almakta olan Goodyear Lastikleri T.A.Ş.’nin hisse senetleri Borsa İstanbul’da “GOODY” sembolüyle işlem görmektedir.  

Gislaved , 1893 yılında Carl ve Wilhelm Gislow kardeşler, kauçuk ürünler üretmeye başladığında İsveç’te kuruldu. 1992’de Gislaved, Continental Grup tarafından satın alınarak Continental markasının en değerli yatırımlarından biri haline geldi. Bugün Continental fabrikalarında üretilerek Türkiye pazarına sunulan Gislaved Lastikleri, kullanıcılarına kusursuz bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

Giti Tire, 60 yılı aşkın bir süredir lastik sektöründe faaliyet göstermektedir.
Şirket, dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olup ,130’dan fazla ülkede müşterilere hizmet vermektedir.

Almanya’da 4 , Amerika , Çin ve Endonezya’da birer tane olmak üzere toplam 7 araştırma geliştirme merkezi ve İngiltere’de 1 adet test merkezi bulunmaktadır.Çin’de 4 , Endonezya ve Amerika’da birer tane olmak üzere toplam 6 adet üretim tesisinde faaliyet göstermektedir.Dünya genelinde 10 ofis , 30.000 ‘den fazla çalışanı ve 70.000 satış noktası ile müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Westlake lastikleri, 60 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Zhongce Rubber firmasının en önde gelen markasıdır. Westlake zorlu şantiye şartlarında üstün saat/performans verileri sunarak Radial İş Makinesi Lastikleri alanında ülkemizde hizmet vermektedir.
İlave olarak ülkemizde kamyon lastikleri pazarına hızlı bir giriş yapan Weslake Kamyon Lastikleri, bu alanda da üstün kalitesini göstermektedir.
Dünyanın en büyük ilk 10 lastik üreticisi arasında olan Westlake, Radial İşmakinesi Lastikleri alanındaki pazar payını üstün kalitesi sebebiyle hızla artırmaktadır.

Otani Grup 1964 yılında Tayland’ın kuzeyinde yer alan Ubon Ratchathaniş bölgesinde kurulmuştur. Ürettiği üstün kaliteli kamyon lastikleriyle Otani, uzun yıllardır ülkemizde kamyon lastikleri alanında başı çekmektedir. Geniş ebat ve desen çeşidini müşterilerine sunan Otani, Türkiye yol ve şantiye şartlarına özel olarak geliştirilmiştir.
Otani grup global kamyon lastikleri pazarında hızla gelişim gösterip, dünyanın sayılı kamyon lastiği üreticileri arasındaki yerini almıştır.