Skip links

Kurumsal

Hakkımızda

 Firmamız, otomotiv lastikleri alanında faaliyet göstermektedir. Ahmet Küçüksönmez tarafından temelleri atılan KONLAS, ‘SÖNMEZ TİCARET’ ticari ünvanı ile 1979 yılında perakendeci olarak Konya’da 20 m2’lik bir alanda ticari hayatına başlamıştır. 1994 yılında şirketleşerek ‘KONLAS OTOMOTİV LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş’ adını almıştır.

1979 – 1997 yılları arasında çeşitli lastik markalarının Konya bayiliğini yapan KONLAS, 1997 yılından itibaren dünyanın birçok ülkesinde üretilen lastik markalarının Türkiye distribütörlüğü üstlenmeye başlamış, daima ilklere imza atarak bugün sektörünün en güçlü firmalarının birisi haline gelmiştir.
Müşteri memnuniyetini ve güvenini her şeyin üzerinde tutan firmamız, tüm ticari paydaşları ile uzun vadeli ticaret hedeflemektedir.

Firmamız, ürün çeşitliliği ve yaygın dağıtım ağı ile tüm tüketici gruplarına ülke genelinde hizmet vermektedir.

Misyon

Lastik sektöründe en iyi ürünleri birçok alternatifle piyasaya kazandırmak, tüm çalışanlarımızla birlikte müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak kaliteli hizmet vermek, sürekli yenilik, gelişim ve ilerleme anlayışıyla fark yaratarak firmamızı ‘en çok tercih edilen’ hale getirmek.


Vizyon

Konlas, dürüstlüğü ve etiğe uygun iş anlayışıyla, üstün standartlarda eksiksiz hizmet veren bir firmadır. Şu an Türkiye’ de 5.000’ i aşkın noktaya lastik dağıtımı yapan Konlas, bu başarıyı sağlayan çalışanlarıyla birlikte bu sayıyı hızla artıracak ve müşterilerine tam donanımlı bir şirket kazandırma yolunda ilerleyecektir.